Beh patrí medzi najprirodzenejšie formy cvičenia, a preto je aj jednou z najvýhodnejších. Každý si nájde dôvod, pre ktorý by mal začať behať.
Na poslednú chvíľu sa vám ohlásila návšteva a neviete, čo jej ponúknuť?
Jakub začínal v ôsmich rokoch s futbalom, neskôr hral tenis a približne v pätnástich začal s posilňovaním. Umiestnil sa aj v niekoľkých juniorských súťažiach – napríklad bol majstrom Slovenska v silovom trojboji.
Martin sa kedysi venoval florbalu, no po bolestiach kolena vyskúšal na odporúčanie dobrého kamaráta cyklistiku. Do súťaže sa zapojil najmä preto, že chce prekonať sámého seba.
Michael Achberger pôsobí ako tréner takmer jedno desaťročie. Cvičeniu sa venoval už počas strednej školy a po nej chcel svoju záľubu premeniť na profesiu. V našom projekte pôsobí ako výživový poradca.
Andrea začala s cyklistikou najprv rekreačne. Tento šport ju však pohltil natoľko, že sa mu začala venovať naplno. Má za sebou už aj niekoľko významných súťaží a ocenení.
Lucia sa za veľkého športovca nepovažuje. Skúsila už napríklad aerobic, či body word, občas sa pobicykluje, zakorčuľuje si a v zime nepohrdne ani snowboardom. No ako sama hovorí: „Nie je to nič prevratné, skôr sa športu venujem rekreačne a oddychovo.“
Na výsledky cvičenia má výrazný vplyv zvolená pohybová aktivita. Pokiaľ nedoplníte správne živiny, výsledky budú minimálne, alebo sa dostavia veľmi pomaly.
Funkčný tréning tvoria cviky, ktoré sú spojené s aktivitami z bežného života. Ide o pohyby, ktoré vaše telo pozná, a preto sú bezpečné a nehrozí pri nich žiadne zranenie.
Pohyb v tehotenstve je prospešný pre mamičku i dieťa za predpokladu, že si zvolí správne a počúva svoje telo. Rady, ako a čo konkrétne cvičiť, prezradila fitnes trénerka a čerstvá mamička Denisa Lipovská.