Ak je vašim cieľom silovo-kondičný tréning, ktorý zabezpečí nárast sily aj svalstva, určite by ste mali začať trénovať HIIT. Ide o vysoko intenzívny intervalový tréning, ktorý vám pri správnom rozložení cvikov dokáže zabezpečiť rozvoj absolútnej, ale aj výbušnej sily.
Ktokoľvek sa môže ocitnúť v ohrození života. Málokto ho vie aj zachrániť, či aspoň sa o to pokúsiť. Univerzálne pravidlo profesionálnych záchranárov znie: podať akúkoľvek prvú pomoc je vždy lepšie ako sa nečinne prizerať.
Chceli by ste, aby sa vaše deti viac hýbali? Nemusíte ich nútiť, lepšie je motivovať. A úplne najlepšie je, ak začnete od seba a deti získajú pozitívne vzory.
V poslednej dobe veľmi často počúvame o trende smoothie. Začalo to pred nejakým časom a ľudia zaoberajúci sa zdravým životným štýlom ho stále – zaslúžene - odporúčajú.
Začínate cvičiť a všetky doterajšie tréningy boli vo fitku alebo v telocvični? Teraz je správny čas skúsiť pohyb pod holým nebom. Pozrite si niekoľko základných argumentov, prečo ho zaradiť do tréningového plánu.
Čím je športovec aktívnejší, tým viac energie spotrebuje, to je jednoduchá matematika. Kľúčové je teda to, čo je, aby si doplnil potrebnú energiu.
Zvažujete začať behať, alebo už behávate a vyberáte, ktorý tréning je pre vás vhodný? Voľby máte rôzne. Behať intervalovo, na čas alebo vzdialenosť.
Pre zlepšenie bežeckej kondície je beh v kopcoch užitočným nástrojom. Telo pri ňom pracuje oveľa viac než na rovnom povrchu, čiže zamestnaných je aj viac svalov. Ak ho striedame s behom z kopca, máme možnosť naučiť sa pracovať so zmenami bežeckého štýlu v závislosti od klesania a stúpania.
Nezáleží na tom, či sa zameriavate na rozvoj sily, zväčšenie svalovej hmoty alebo estetiku tela. Na dosiahnutie každého z uvedených cieľov potrebujete napredovať v sile.
Takmer každý je denno-denne vystavený napätým situáciám a tlaku. Pomocou týchto jednoduchých dýchacích techník, ktoré sa dajú robiť takmer kdekoľvek, môžete upokojiť svoju myseľ a dať zbohom stresu.