Veľa žien, najmä tie v plodnom veku, majú obavy, že konzumujú príliš veľa kofeínu. Vedci po celom svete sa zaoberali účinkami kofeínu na zdravie žien, a to od vplyvov na reprodukciu po osteoporózu. Nižšie sú uvedené niektoré skutočnosti o kofeíne, ktoré sa týkajú bežných obáv a omylov v súvislosti s kofeínom a zdravím žien.
Tradičná medicína pozná kustovnicu čínsku tisíce rokov. V ázijských krajinách, odkiaľ pochádza, sa o nej traduje mnoho legiend. Ich hlavnými hrdinami sú ľudia, ktorí denne jedli červené bobuľky a dožili sa vysokého veku. Aké účinky môže mať goji na organizmus?
Väčšina ľudí sa stravuje nezdravo, žije hekticky, nechce mať alebo nemôže mať čas vyliečiť sa ani z „obyčajnej“ nádchy. Ak sa však bezhlavo a bez potrebných informácií vrhneme do „ozdravovania“, môžeme si narobiť viac škody ako osohu. Ako napríklad aj „získať“ potravinovú intoleranciu.
Je to nepochopiteľné. Vynaliezavosť výrobcov, odvaha až drzosť predajcov, nekonečné zdesenie a odpor spotrebiteľov. Kto tento kolotoč zastaví? My. Už nie sme bezbranní! Je tu mobilná aplikácia, ktorá umožňuje priame nahlasovanie nekvalitných potravín priamo kompetentným úradom.
Živočíšny tuk, cholesterol a srdcovo- cievne ochorenia. Aká je medzi nimi spojitosť? Existuje vôbec? Existuje. Samozrejme, veď sme to boli roky učení. Čím viac živočíšneho tuku (mäso, maslo, syry, vajíčka..) budeme jesť, tým vyšší cholesterol.
Chýba momentálne vo vašom živote partner, ktorý by vás zahŕňal láskou? Určite to nie je dôvod na smútok, pretože život prináša množstvo radostných okamihov. Ak sa vám predsa len zdá, že ich je pomenej, tak si chvíľky šťastia do svojho života jednoducho privolajte. Endorfíny, teda hormóny šťastia, sa húfom uvoľňujú nielen vtedy, keď ste zamilovaní, ale aj keď športujete!
Športovať môžete nielen na svojich pravidelných hodinách vo fitku, alej na rôznych podujatiach, fit akciách alebo na špecializovaných kurzoch. Akých? Pozrite sa, aké podujatia na vás čakajú v júni.
Vďaka bylinkám sú jedlá chutnejšie a voňavejšie, ľudia zasa zdravší. Pomôžu pri nachladnutí, bolesti brucha i zlej nálade. Sú skromné na starostlivosť a bohaté na liečivé účinky. Ktoré z liečivých rastlín nesmú vo vašom jedálnom lístku chýbať?
Keď som sa dozvedela, že mám diabetes, svet sa mi zrútil do sekundy. Mala som 25 rokov, jedla som zdravo, cvičila pravidelne a moja bežná váha mala ďaleko od obézneho človeka. Sladkosti mi chutili už od malička, ale z toho cukrovku nedostanete.
Na trhu môžeme nájsť naozaj široké spektrum rôznych výrobkov, ktoré nás lákajú rôznorodými marketingovými ťahmi. Všetky sú najlepšie, najúčinnejšie, najzdravšie, tých „naj“ je naozaj veľa. Otázkou však zostáva, ktorý z výrobkov je naozaj dobrý, ktorá receptúra a zloženie dodajú telu potrebné výživné látky a zároveň podporia požadovaný cieľ.
Možno aj vy máte v pamäti babičkine voňajúce bylinky, ktoré pravidelne zbierala po lúkach a v záhrade. V prípadoch, keď niekto blízky ochorel alebo ho trápili všakovaké zdravotné problémy, babička vždy s prehľadom siahla do vrecúška s účinnou liečivou bylinkou. Aj dnes sú liečivé bylinky nápomocné pri zdravotných ťažkostiach.
Pokožka a prsné tkanivá potrebujú pri pohybe oporu, inak postupne strácajú svoj tvar. Pevnosť a pružnosť pŕs i maximálny komfort pri športe zabezpečí kvalitná športová podprsenka, ktorá by mala byť neodmysliteľnou súčasťou športovej výbavy každej dámy. Máte ju aj vy?
„Najväčší problém vidím v tom, že ľudia sa prestali zaujímať o to, čo naozaj jedia. Nečítajú etikety, nesledujú krajinu pôvodu,“ hovorí o najväčších chybách v stravovaní Slovákov ambasádorka projektu Food Revolution Day na Slovensku Janica Lacová. Stovky organizácií po celom svete sa v tento deň snažia zvyšovať povedomie ľudí o tom, čo jedia.
Pamätáte si na svoje detstvo, keď ste sa so svojimi kamarátmi dennodenne hrali na schovávačku, nechýbalo skákanie na švihadle, vybíjaná a fúra ďalších detských hier? Na otázky, čo spôsobuje nedostatok pohybu, kde tkvejú jeho príčiny, viac o motivácii detí k pohybu i liečbe chorôb metódami klasickej západnej i tradičnej čínskej medicíny vám prezradí MUDr. Júlia Hrachová, PhD.
Tento deň má ľuďom pripomínať, aké dôležité je milovať svoje telo. Bezpodmienečne. Láska k nemu nemá a nesmie byť podmienená „vydretou“ štíhlosťou, za ktorou stoja rozmanité diéty. Práve tie sú zodpovedné za poruchy príjmu potravy a skreslený ideál o kráse. Zabudnite na nepodstatné číslo, ktorým je hmotnosť a radšej žite zdravo – bez diéty a hladovania!
Chudnutie po pôrode má svoje pravidlá, ktoré sú veľmi blízke bežným zásadám chudnutia. Zisťovali sme, akým spôsobom treba jedálny lístok upraviť. A nielen to. Fitness trénerka Monika Korbová nám prezradila, ktoré chyby ženy pri chudnutí po pôrode najčastejšie robia. Máme aj zoznam potravín, ktoré v jedálničku, rozhodne, chýbať nemôžu. Dobrý začiatok, čo poviete?
Stévia je považovaná za zdravú náhradu organizmu neveľmi prospešných umelých sladidiel a cukru. Práve ten je jedným z faktorov, ktoré sú zodpovedné za nadváhu, obezitu, cukrovku a ďalšie civilizačné ochorenia. Prijateľnou možnosťou ako spotrebu cukru znížiť a byť zdravším, je nahradiť biele kryštáliky zdravšou a všestranne využiteľnou alternatívou.
K informáciám o cvičení a zdravom životnom štýle určite patria aj športové podujatia a vzdelávacie kurzy v tejto oblasti. Ak patríte k tým, čo sa radi takýchto akcií zúčastňujú, pozývame vás pozrieť si vynovenú sekciu podujatí.
Možno máte v pamäti tienisté a vlhké miesta v prírode, kde sa cesnak medvedí hojne vyskytuje. Patrí k jarnej ponuke na miestnych trhoch a nesmie chýbať v záhradke dobrých gazdiniek. Charakteristická vôňa a chuť cesnaku sú neoceniteľné pri príprave jedál i domácej medicíny.
Stresuje nás ufrflaný a nevyspytateľný šéf v práci, ktorý na nás valí fúru povinností deň čo deň. Jeho nevrlá tvár vyvoláva nepokoj ešte aj v čase odpočinku. Sme pod tlakom kvôli hypotéke, ktorej splátka nepočká. Stresujeme sa kvôli sebe, vzťahu, deťom, priateľom, politikom, úradníkom, vojnovým konfliktom, prírodným katastrofám...