Vieme, prečo piť minerálku aj počas zimy
Nielen jedlom je človek živý, ale hlavne vodou. Aj tou minerálnou. Naše telo je predsa zo 75 % tvorené vodou.
Necítim smäd
Áno, ľudia počas chladnejších mesiacov nemajú až takú častú potrebu piť. Prečo je to tak?
Jednoducho sa v chladnejšom počasí menej potíme a tým pádom sme aj menej často smädní. No keď už raz smädní sme, je neskoro. Preto by sme mali tekutiny do tela dopĺňať aj v chladnejších mesiacoch postupne a pravidelne počas celého dňa. Rozhodne nie nárazovo. Síce je pravda, že sa v zime oveľa menej potíme, no spolu s dýchaním a močením denne stratíme medzi 1,5 až 3 litrami tekutín. Tie treba telu vrátiť späť. Koľko tekutín potrebujeme je, samozrejme, veľmi individuálne a záleží na veku, pohlaví, fyzickej aktivite a mnohých iných faktoroch. Vo všeobecnosti však platí, že ideálne by sme denne mali prijať od 1,5 do 2,5 litra.
Káva nestačí
Káva a kofeínové nápoje sú v zime viac populárnejšie. Je to, samozrejme, prirodzené. Vonku je viac tma ako svetlo a my sa tým pádom cítime unavenejšie ako zvyčajne. Preto oveľa častejšie ako po vode, minerálke či džúse siahame po nápojoch, ktoré nás preberú „k životu”. Ráno nás nakopnú do dňa a popoludní zvyknú zmierniť útlm, ktorý väčšina z nás zažíva po obednej prestávke.
I keď je pravdou, že káva môže na človeka naozaj pôsobiť povzbudzujúcim dojmom, čo sa hydratácie a pitného režimu týka, až taká sláva to nie je.
Káva, i keď skvelo vonia, vyzerá a hlavne chutí, dehydruje a má diuretický účinok. Sme po nej ešte viac smädní.
Ak si teda radi doprajete kávičku, vždy s ňou vypite aspoň pohár čistej či minerálnej vody.
Zdroj foto: pixabay.com
Minerálka v zime
I keď sme na minerálku zvyknutí skôr v lete, mali by sme jej dať okrem klasických čajov, džúsov či obyčajnej čistej vody šancu aj v zime.
Minerálka Budiš má optimálne zloženie minerálov, ktoré telu dodajú nielen dostatočnú hydratáciu a blahodarne osvieženie, ale i potrebnú výživu. Vyvážený obsah minerálov dodá telu silu vyrovnať sa s dennodenným stresom a každodennými povinnosťami a efektívne ochraňuje telo pred dehydratáciou. Tá dokáže človeku prinajmenšom veľmi nepríjemne strpčiť život. Napríklad migrénami. Prinajhoršom spôsobiť veľmi vážne zdravotné problémy. Napríklad až zlyhanie obličiek.
Pitie minerálnej vody a dostatočný príjem tekutín počas celého dňa aj v zimnom období nám okrem dostatočnej energie a sviežosti zaručí aj pomalšie starnutie buniek či podstatné zníženie rizika srdcovocievnych chorôb. Tak teda NA ZDRAVIE!