Čo a koľko piť počas diéty?
Darí sa vám dodržiavať stanovený jedálniček? Blahoželáme, ale dajte si pozor i na to, čo pijete.
Hlad je často len prezlečený smäd
Každá diéta má svoje vlastné špecifiká. No každý človek, ktorý sa pre diétu rozhodne, má za cieľ jedno jediné – znížiť svoju telesnú hmotnosť a tým pádom zlepšiť svoj zdravotný stav, či zvýšiť sebavedomie. Inak to nie je ani počas krabičkovej diéty.
Ľudia sa snažia strážiť si prijaté kalórie, no mnoho z nich zabúda, že aj v tom, čo denne vypijú, sa môže skrývať veľké množstvo energie. Tým koniec koncov svoje úsilie stratiť pár kíl navyše sabotujú. Ďalšou nástrahou je, že ľudia zvyknú jesť aj vtedy, keď sa stačí napiť. Neuvedomujú si, že hladní vlastne vôbec nie sú, ale ich telo trpí nedostatkom tekutín. Príjmu tak úplne zbytočne množstvo nadbytočných kalórií a pritom sa stačilo napiť vody, minerálky, prípadne čaju.
Pozor na konzistenciu
Kto by nemal rád dobré vínko, nejaký ten kokteil či ochutené karamelové či orieškové latte, ktoré padne vhod najmä počas mrazivých zimných mesiacov. No toto sú presne tie typy nápojov, ktoré obsahujú veľké množstvo zbytočných a často krát prázdnych kalórií, a to hlavne tukov v podobe lákavej šľahačky a cukrov v podobe rôznych ochutených sirupov, ktoré telu nič dobré nedajú. Ak dajú, tak jedine kilá navyše a rýchlu energiu. Tá ešte rýchlejšie vyprchá a spôsobí, že človek sa cíti viac unaveno ako predtým, než nápoj vypil.
Pite zdravo
V prvom rade, či už diétu držíte, alebo nie, vždy a za každých okolností treba pitný režim dodržiavať. V praxi to znamená že treba prijať okolo 2 až 3 litrov tekutín denne, no presné množstvo je pre každého človeka veľmi individuálne. Závisí od viacerých faktorov, ako napríklad: aktivita, pohlavie či hmotnosť.
2 až 3 litre sa môžu zdať ako naozaj veľká dávka, no do tohto množstva sa rátajú napríklad aj polievky. Veľa vody sa taktiež nachádza i v ovocí a zelenine, akými sú červený melón, hrozno, jahody alebo uhorky.
Aby vaša snaha o zhodenie niekoľkých kilogramov bola úspešná, striedajte čistú vodu s nesladenou minerálkou, bylinkovými či ovocnými čajmi. Ak je pre vás čistá voda nudná, stačí do nej pridať pár kvapiek citrónovej šťavy a pár lístočkov mäty.
Ak ste kávičkár, káva je taktiež v poriadku, ale treba ju zapiť čistou vodou. Snažte sa ju piť bez cukru. Naopak, vyhýbajte sa alkoholu, pretože ten je mimoriadne kalorický, a tiež sladeným a ochuteným sódam. S ovocnými džúsmi to taktiež netreba preháňať.
Nezabúdajte, že pitný režim je veľmi dôležitý aj počas krabičkovej diéty. Ak ju držíte, alebo sa ešte len chystáte, majte to stále na pamäti. Úspech vás neminie!
Zdroj foto: pixabay.com