Účinné cviky na sexi lýtka
Veľa žien, ale aj mužov má často problémy s lýtkami. Táto svalová partia vo väčšine ťažko reaguje na tréning, pretože jej tvar je stanovený geneticky.
Dôležité je však nezúfať. Aj keď to môže ísť ťažko, pôjde to a vy budete na svoje lýtka pyšný.
Fyziológia lýtok
Najviditeľnejším svalom je gastrocnemius, ktorý spája šľachu s kolenom. Sval pod ním je menší soleus a je rovnako upevnený na koleno. Dôležitosť tréningu lýtka je hlavne zameraná na gastrocnemius pretože ten pokrýva 70 %.
Cviky na precvičenie lýtok
Lýtka treba precvičiť z každého možného uhlu. Napríklad začnite prvú sériu cviku so špičkami rovnobežne smerujúcimi pred telo, čo zabezpečí zaťaženie obidvoch vnútorných aj vonkajších strán lýtkových svalov. V druhej sérii zaťažíte vonkajšie strany svalov tak, že špičky nasmerujete viac smerom ku sebe a päty mierne od seba. V ďalšej sérii urobte presný opak, keď nasmerujete špičky viac od seba a päty pootočíte mierne ku sebe. Takto zaťažíte viac vnútorné strany lýtkových svalov. Používajte tento spôsob zaťaženia pod rôznym uhlom a dopracujete sa k vytúženému výsledku. Pre zdokonalenie napätia v lýtkach počas výponu podržte váhu v pozícii, keď sú maximálne napnuté na 2 až 3 sekundy.
Výpony v stoji
Zapojený sval: gastrocnemius
Tento cvik sa vykonáva za fixácie nôh v kolene a používania len práce chodidiel, keď tlačíte špičkou chodidla celú svoju váhu nahor. Tento cvik sa môže prevádzať jednonožne alebo v prípade použitia posilňovacieho stroja obidvomi nohami naraz
Výpony v sede
Zapojený sval: soleus
Tento cvik spočíva v plnom rozsahu pohybu z bodu, keď sú lýtka úplne napnuté až do úplnej kontrakcie výponu.
Oba uvedené cviky vykonávajte v troch sériách po 15 až 20 opakovaní. Keďže lýtkové svaly patria k tým rýchlo sa regenerujúcim, je vhodné ich precvičovať aj 2 až 3-krát do týždňa.
Dodržujte tento tréning, šokujte svoje svaly rôznymi tréningovými metódami a nebudete patriť medzi tých, ktorí potrebujú schovávať svoje nohy pred zrakom iných.
Zdroj foto: goodfon.su
Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o:
Vyskúšajte supertrénig. Plyometrické cviky zlepšia vašu silu i kondíciu
Plyometrický tréning je vhodný ako pre mužov, tak aj pre ženy. Zjednodušene povedané, plyometrické cviky sú určené na rozvoj schopnosti svalov vyprodukovať čo najväčšiu silu a v čo najkratšom čase.
Kedy cvičiť kardio? Na začiatku, alebo na konci cvičenia?
Veľa ľudí si myslí, že ak vykonajú kardio tréning hneď na začiatku, potom ich už čaká iba tréning s činkami.
Ako si dobre zacvičiť, aj keď sa mi veľmi nechce?
V tréningu by sa mali nachádzať hlavne cviky, pomocou ktorých precvičíte maximálny komplex svalov, ktoré sa dajú začleniť do 4-minútovej tabaty.