4 minúty k sexi brušku denne
V poslednej dobe sa tabata teší veľkej obľube. Treba sa však pripraviť na to, že si dáte poriadne do tela, a to za krátky čas.
Výsledkom však budú nielen pekné svaly, ale aj kvalitná kondička.
Čo je to tabata
Ide o verziu HIIT, čo v preklade znamená vysoko intenzívny intervalový tréning. Je založený na pravidelných opakovaniach 20-sekundového cvičenia a ďalších 10-tich sekundách oddychu. Robí sa 8 takýchto opakovaní. To znamená, že vám nezaberie viac ako 4 minúty, no aj napriek tomu sa pri tom poriadne zapotíte.
Aké cviky zaradiť do tabaty?
Okrem minimálneho časového zaťaženia má tabata aj ďalšiu výhodu a to, že je v nej možno cvičiť v podstate všetky druhy cvikov. Pred tabatou je určite nevyhnutné vykonať rozcvičku a dynamický strečing. Po odcvičení statický strečing. Celý tréning môžete precvičovať jednu svalovú partiu (cviky na brucho, na nohy...), alebo celé telo (jumping jack, beh na mieste...).
Tabata na brušné svaly
- Vytáčanie tela do bokov vo vzpore – umiestnite si telo do planku (ľahnite si na podlahu tvarou k zemi, lakte ohnite do pravého uhla a váhu tela umiestnite na predlaktia a špičky nôh. Panvu držte mierne podsadenú tak, aby ste mali rovný chrbát. Vaše telo musí tvoriť priamu líniu od hlavy až k pätám) a striedavo sa nakláňajte do bokov tak, že sa snažíte položiť päty na zem.
- Striedanie planku na dlaniach a na predlaktiach – z planku na predlaktiach sa vytláčajte do planku na zápästiach.
- Dvíhanie panvy v planku na predlaktiach – umiestnite sa do polohy planku na predlaktiach a zdvíhajte panvu nad počiatočnú polohu a späť do počiatočnej polohy.
- Bočný plank – ľahnite si na jednu stranu tela, pričom majte vystreté nohy. Predlaktie si oprite o zem tak, že lakeť je pod ramenom a predlaktie je pred telom a k nemu zviera približne 90-stupňový uhol. Druhú ruku majte položenú na boku tela. Kontrakciou šikmých brušných svalov sa zdvihnete, aby bolo telo v jednej línii.
- Opakujte prvý cvik.
- Opakujte druhý cvik.
- Opakujte tretí cvik.
- Opakujte štvrtý cvik, ale vymeňte si ruky.
Hoci tento tréning určite nebude najľahší, bude veľmi účinný. Dôležité je nevzdať sa, ale zotrvať. Výsledky sa určite dostavia.
Zdroj foto: goodfon.su
Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o:
Karpálny tunel – čo je to a aké cviky pomôžu?
Syndróm karpálneho tunela je zdravotný problém, ktorý sa v poslednej dobe objavuje u viac a viac ľudí.
Cviky na uvoľnenie krčnej chrbtice pre každého
Bolesti v oblasti krku sa objavujú čoraz častejšie.
Cviky, ktoré si môžete zacvičiť už ráno v posteli
Veľa ľudí sa často vyhovára, že nemôžu cvičiť, pretože nemajú čas, alebo keď prídu domov z práce, tak sú už veľmi unavení.