Svaly pod kontrolou, výrazné zlepšenie telesného jadra, silný zadok, mobilita v ramenách, vynikajúce koordinačné schopnosti... Tieto a mnohé iné výhody vám prinesie zaradenie obyčajnej stojky do tréningu.
Hoci nadváha môže výrazne ovplyvňovať pohyblivosť človeka, nemusí to tak byť v každom prípade. Práve preto by ste sa nemali venovať iba aeróbnym aktivitám „aj keď trpíte nadváhou“ určeným na zhadzovanie hmotnosti, ale skúsiť aj tréning formou intervalov.
Stojím pri bio kúpalisku, kam chodíme zvyčajne v lete a rýchlo zvažujem, či chcem toto naozaj urobiť. Vliezť uprostred novembra do ľadovej vody, ktorá má dva stupne.
Máte vo svojom okolí niekoho, kto už mesiace, či roky hovorí o tom, že by sa mal začať hýbať? Poradíme vám darčeky, ktorými ho motivujete slová zmeniť na realitu.
Kniha je najobľúbenejší darček. Ak potrebujete pomôcť s tipmi na knihy, ktoré sa týkajú zdravého životného štýlu a cvičenia, tu je náš zoznam zostavený v spolupráci s Panta Rhei. Viac o podobných knihách nájdete v našom spoločnom projekte Fitknihy.sk.
Ak si už unavený z ročnej viazanosti vo fitness centrách, sieť štúdií FIT UP! má pre teba príjemnú alternatívu. Od 4. októbra rozšírili ponuku svojich členstiev o 3 nové členstvá, medzi ktorými je aj 1 mesačné členstvo bez viazanosti.
Na to, aby ste sa dostali do formy, určite nie je potrebné navštevovať fitnes centrá alebo si zakupovať predražené cvičebné pomôcky. Cvičiť sa dá aj s vlastným telom, no veľa ľuďom robí takéto cvičenie zo začiatku mierne problémy kvôli nedostatku sily. Práve v takomto prípade na scénu prichádza cvičenie s expanderom.
Ak máte psa, častokrát vám na cvičenie nezostane veľa času. Aby ste sa udržali v kondícii, a pritom sa dostatočne venovali aj svojmu psovi, je cvičenie s ním určite tou najlepšou voľbou.
Ak sa začiatočník vyberie do posilňovne alebo sa rozhodne posilňovať doma, prvou voľbou tréningu bývajú práve jednoručné činky. Prečo je to tak?
Na zlepšenie kondície a precvičenie svalov celého tela vám môže pomôcť jednoduchá cvičebná pomôcka, ktorou je medicinbal. Pomôže vám aj pri rozvoji výbušnosti, sily, rýchlosti, vytrvalosti a tiež koordinácie.
Síce platí, že o nedostatku času na cvičenie zväčša hovoria ľudia vtedy, keď sa im cvičiť nechce, sú však aj chvíle v živote, keď to neplatí. Keď dieťatku rastú zúbky a celú noc preplače, alebo je choré a treba mu venovať viac pozornosti. Potom sa človeku naozaj nedá vyhradiť si pol hodinu na tréning.