Pod Vysokými Tatrami leží malebné mestečko Svit, kde sa už po druhýkrát pobeží extrémny prekážkový pretek Reebok Spartan Race, a to zo Štefánikovej ulice.
Pravidelný pohyb prospieva nášmu telu i duši – posilňuje srdce, svaly, kosti a imunitu, pomáha lepšie zvládať stres a udržiavať si sexi figúru.
Len tak vybehnúť von, nadýchnuť sa a odštartovať najlepší beh svojho života. Zažijete to len príležitostne?
Ak nie, tak neváhajte, lebo už 15. februára sa končí druhá vlna najvýhodnejšieho štartovného a po tomto dátume ceny opäť stúpnu.
Ak nie, tak neváhajte, lebo už 15. februára sa končí druhá vlna najvýhodnejšieho štartovného a po tomto dátume ceny opäť stúpnu.
Ani bežci by nemali v tréningovom pláne zabúdať na posilňovanie. Ktoré cviky sú vhodné?
Hovorí sa, že neexistuje „zlé počasie, iba zlé oblečenie“. Behať sa teda dá aj pri mínusových teplotách v prípade, že viete, čo na seba.
Prečo je strečing dôležitý a ako ho vykonávať? Poradí bežecký tréner Marek Vojník.
Všade sa píše o tom, ako sa pripraviť na beh v zime, ale menej informácií je o tom, čo urobiť hneď po behu.
Ak je vonku teplota hlboko pod nulou a cesty sú zľadovatené, neznamená to, že sa musíte behu vzdať alebo čakať do jari.
Ak je zima suchá, na beh nám postačia bežné bežecké tenisky. Čo však v prípade, že vonku vládne sneh a mráz? Poradí skúsený bežecký tréner Marek Vojník.
Hoci sa s večerným behom v zime spája aj niekoľko rizík, stále prevládajú výhody nad nevýhodami.
Myslíte si, že vás sa vznik omrzlín netýka? Pravda je však taká, že nikdy neviete, kedy budete potrebovať v tomto smere pomoc vy alebo niekto z vašich blízkych.
Milujete beh a sú pre vás najlepšou motiváciou práve bežecké preteky? Vybrali sme pre vás desať takých, ktorých atmosféru by ste mali jednoznačne zažiť!
Nedostatok denného svetla má vplyv na tvorbu niektorých hormónov, čo do značnej miery ovplyvňuje naše duševné rozpoloženie a nie vždy sa nám chce ísť behať tak, ako počas iných ročných období.
Na behu je úžasné aj to, že si ho môžeme dopriať po celý rok, teda aj počas chladnej zimy.
Možno na sebe pozorujete, že čím viac beháte, tým pociťujete väčší hlad. Bez výčitiek ho môžete zahnať práve chutnými a zdravými ovocnými plodmi.
„Pri intenzite na úrovni anaeróbneho prahu sa dostávame na úroveň spaľovania viac ako 80 % sacharidov, čo znamená, že k čerpaniu tukových zásob sa ani nemusíme dostať.“
Trápi vás únava a nevoľnosť alebo trpíte závratmi pri tréningu? Možno je za to zodpovedný nedostatok železa vo vašej strave.
Chceli by ste začať s behom, no je pre vás prekážkou jesenné či zimné počasie? Tento argument neobstojí, pretože sa jedná iba o jednu z ďalších výhovoriek, ktorou chcete uchlácholiť sami seba.
Dni sú kratšie, chladnejšie a neraz aj daždivé. To však nie sú dôvody na to, aby ste beh počas jesene zavesili na klinec.
„Ľudia nebehajú preto, aby boli šťastní, ale sú šťastní preto, že behajú,“ povedal nadšený bežec a autor viacerých kníh o behu Ch. McDougall.