Ak milujete sladkosti, táto veta s najväčšou pravdepodobnosťou zaznieva z vašich úst často. Závislosť na sladkostiach sa lieči ťažko, ale postupne je možné chuť na sladké dostať pod kontrolu. Začať treba hneď!
Už inštinktívne viete, že najlepší čas na tréning je kedykoľvek sa cítite najviac energickí a hodí sa vám to do vášho denného režimu. Individuálne rozdiely týkajúce sa najlepšieho tréningového času vychádzajú zo skutočnosti, že každý človek má mierne odlišnú chronobiológiu, či cirkadiánny rytmus. Výskum v tejto oblasti však odhaľuje niektoré pozoruhodnosti.
Joga je z roka na rok populárnejšia a teší sa čoraz väčšej návštevnosti. S väčším záujmom - dopytom rastie aj ponuka - štýlov a množstvo ľudí učiacich/predcvičujúcich jogu. V dave sa však stráca kvalita, alebo teda povedomie a dopyt po kvalite “produktu” joga.
Aj vy s obdivným pohľadom a konštatovaním: „To musí byť skvelé,“ obchádzate cyklistov na cestách? Zatiaľ čo si vy pohodlne sedíte v aute, oni šliapu do pedálov, dýchajú čerstvý vzduch a užívajú si dokonalú voľnosť. Čo vám bráni v tom, aby ste ich nasledovali? Snáď vás naštartujú rady kondičného a cyklistického trénera Lukáša Božovského zo Zap.A bike klubu Praha.
Pravidelné vychutnávanie vína si mnohí z nás spájajú skôr s požívačným a nestriedmym životným štýlom, ktorý sa nijako nesnúbi so štíhlou líniou tela a udržiavaním optimálnej hmotnosti. Aj väčšina lekárskych a vedeckých štúdií rázne hlása, že alkohol a chudnutie nejde v žiadnom prípade dokopy. Nie je však alkohol ako alkohol. A dokonca – nie je víno ako víno!
Konopný proteín s obsahom až do 50 percent kvalitných bielkovín a ďalších živín je jedným z pomocníkov pri redukovaní hmotnosti a tónovaní svalov. Práve bielkoviny zohrávajú kľúčovú úlohu pri premene tuku na aktívnu svalovú hmotu. Konopný proteín ocenia nielen športovci, ale aj ľudia, ktorí fyzicky ťažko pracujú, vegetariáni a všetci, ktorí chcú žiť zdravo. Teda aj vy!
Tráva je zelenšia, vzduch čerstvejší, šum stromov intenzívnejší, farby kvetov pestrejšie a slnko na nebi žiari akosi jasnejšie. Cítite spojenie nielen s okolitou prírodou, ale aj ľuďmi, ktorí cvičia jogu spolu s vami. Je to neuveriteľné. Možno to bude znieť ako klišé, ale kto nevyskúša, vie si to predstaviť len veľmi ťažko.
Určite to poznáte, od pondelka až do nedele máte naplánovaný tréningový plán, pondelok posilňovací, utorok spinning, streda opäť posilňovňa atď. Pondelok idete poctivo cvičiť, utorok vynecháte, lebo kamarátka má problémy vo vzťahu, v stredu prší a nechce sa vám nikam ísť. Aj tak už cvičíte poctivo tri týždne a výsledky sa ešte nedostavili. Takto sa postupne dopracujete k tomu, že týždeň ubehol a vy ste bolo cvičiť raz a tak si poviete, že to už ani nemusíte chodiť.
Vyhnite sa nástrahám, ktoré na vás číhajú v cieli pretekov! Prinášame vám sedem účinných rád, ktoré naštartujú proces regenerácie. Bolesť rýchlejšie pominie a dobrý pocit z dosiahnutého cieľa vám vydrží omnoho dlhšie.
Tradičná medicína pozná kustovnicu čínsku tisíce rokov. V ázijských krajinách, odkiaľ pochádza, sa o nej traduje mnoho legiend. Ich hlavnými hrdinami sú ľudia, ktorí denne jedli červené bobuľky a dožili sa vysokého veku. Aké účinky môže mať goji na organizmus?