Vaša váha konečne ukázala vaše vytúžené číslo, určite ste šťastní, pretože ste dosiahnutiu tejto váhy venovali veľkú pozornosť. Užite si niekoľko minút slávy, ale pozor nato, aby ste sa automaticky a extrémne rýchlo nedostali opäť na svoju predchádzajúcu hmotnosť. Prinášam vám niekoľko tipov, ako si udržať svoju získanú hmotnosť.
Sauna po namáhavom cvičení. Voňavá a uvoľňujúca masáž. Bublinkový kúpeľ. No dokonalé. Bohužiaľ, nie všetci máme rovnaké možnosti, ako relaxovať po tréningu. V malých mestách a dedinkách panuje síce nerušený pokoj, ale spôsobov relaxácie po cvičení je menej ako vo veľkých mestách. V každom prípade existujú. Ako teda relaxovať po športe v meste a na dedine?
Pozeráte jeden katalóg za druhým. Porovnávate ponuky cestovných kancelárií na webe, no bez úspechu. Jediné, čo viete presne, je, že tohtoročná dovolenka musí byť výnimočná. Plná dobrodružstva a šťastných chvíľ.
Jednoduchý recept, z málo ingrediencií, rýchle, zdravé a sýte jedlo aj pre veľkých jedákov. Baklažán. Dužina obsahuje určité množstvo uhľohydrátov, malé množstvo bielkovín a prakticky žiaden tuk. Minerály a vitamíny v ňom majú funkciu prírodného diuretika – podporujú tvorbu moču a činnosť obličiek, pomáha tiež pri fungovaní žlčníka a podporuje trávenie.
Voda. Nenahraditeľná súčasť ľudského tela. Podieľa sa na regulovaní telesnej teploty, pomáha vyživovať ľudské bunky a odstraňovať z tela toxíny. Dostatočný prísun tekutín má každý vo svojich rukách. Počas celého dňa. Ako je to s pitným režimom počas tréningu?
Glykemický index potravín je dôležitým pojmom pre ľudí s diabetom. Nezaobídu sa bez neho ani tí, ktorí sa snažia schudnúť a jesť zdravo. Športovci vďaka nemu vedia, čo jesť vzhľadom na svoj cieľ pred a po tréningu. Viete to aj vy?
Beh je úžasná športová aktivita. Vyvoláva závislosť. A úsilie dostať zo seba čo najviac. Napriek snahe skvalitniť svoj životný štýl pomocou športu (a schudnúť), sa však pri behu dopúšťame viacerých chýb. Nevhodná obuv. Preceňovanie vlastných síl. NESPRÁVNE DÝCHANIE. Mimochodom, viete, ako dýchať správne pri behu?
Zeleninová polievka sa dá spraviť vždy. Obľúbila som si ju už ako malá a to som ani netušila, aké pozitíva má. Zeleninový vývar obsahuje dôležité minerálne látky, nezaťažuje telo soľami, ktoré obsahuje vývar z mäsa. Navyše, ak koreňovú zeleninu najskôr osmažíte na oleji, a potom prilejete vodu, získa krásnu farbu.
Analgetiká. Prvá a najjednoduchšia pomoc pri bolesti chrbta. Existujú však aj iné možnosti, ktoré prinesú nielen úľavu od bolesti, ale aj mnoho ďalších pozitív. Štíhlejšie telo. Pevné svalstvo. Dobrú náladu a vyššie sebavedomie. Jednou z nich je aj plávanie. Pre horúce letné dni to pravé!
Všetci, ktorí máte radi jogu a chcete týmto krásnym cvičením podporiť dobrú vec, pozývame vás na charitatívnu akciu pod názvom Aréna viac než šperk.