Voda. Nenahraditeľná súčasť ľudského tela. Podieľa sa na regulovaní telesnej teploty, pomáha vyživovať ľudské bunky a odstraňovať z tela toxíny. Dostatočný prísun tekutín má každý vo svojich rukách. Počas celého dňa. Ako je to s pitným režimom počas tréningu?
Glykemický index potravín je dôležitým pojmom pre ľudí s diabetom. Nezaobídu sa bez neho ani tí, ktorí sa snažia schudnúť a jesť zdravo. Športovci vďaka nemu vedia, čo jesť vzhľadom na svoj cieľ pred a po tréningu. Viete to aj vy?
Beh je úžasná športová aktivita. Vyvoláva závislosť. A úsilie dostať zo seba čo najviac. Napriek snahe skvalitniť svoj životný štýl pomocou športu (a schudnúť), sa však pri behu dopúšťame viacerých chýb. Nevhodná obuv. Preceňovanie vlastných síl. NESPRÁVNE DÝCHANIE. Mimochodom, viete, ako dýchať správne pri behu?
Zeleninová polievka sa dá spraviť vždy. Obľúbila som si ju už ako malá a to som ani netušila, aké pozitíva má. Zeleninový vývar obsahuje dôležité minerálne látky, nezaťažuje telo soľami, ktoré obsahuje vývar z mäsa. Navyše, ak koreňovú zeleninu najskôr osmažíte na oleji, a potom prilejete vodu, získa krásnu farbu.
Analgetiká. Prvá a najjednoduchšia pomoc pri bolesti chrbta. Existujú však aj iné možnosti, ktoré prinesú nielen úľavu od bolesti, ale aj mnoho ďalších pozitív. Štíhlejšie telo. Pevné svalstvo. Dobrú náladu a vyššie sebavedomie. Jednou z nich je aj plávanie. Pre horúce letné dni to pravé!
Všetci, ktorí máte radi jogu a chcete týmto krásnym cvičením podporiť dobrú vec, pozývame vás na charitatívnu akciu pod názvom Aréna viac než šperk.
Bojujete s nechcenými kilogramami? Snažíte sa žiť zdravo? A napriek tomu sa vám nedarí splniť stanovené ciele tak, ako si predstavujete? Možno chyba nebude v zložení jedálnička ani nedostatku športovej aktivity, ale v počte denných jedál.
Toto leto sa zas vydarilo! Teploty vyššie ako 30 stupňov sa začali už v júni a počas prázdnin nie sú ničím výnimočným. Milujete pohyb a šport, ale v lete sa vám akosi nechce?
Kto by netúžil v lete vystavovať svoje vyšportované telo vyzdobené tehličkami? Brušné svalstvo je dôležité aj pri stabilizácií tela, avšak horšie je to, že sa ukazuje len zhruba pri 10% telesného tuku.
Ak je sama lekárka dôkazom toho, že jej cvičenie zlepšilo zdravotný stav, určite to vzbudí vašu pozornosť. Doktorke Monike Klenkovej učaroval pohybový aparát človeka už dávno – okrem toho, že ako rehabilitačná lekárka a pediatrička pomáha svojim klientom a vzdeláva fyzioterapeutov a športových lekárov, je tiež autorkou a spolupautorkou viacerých odborných publikácii o tom, ako si poradiť s ochoreniami tradične označovanými ako „bolesti v krížoch“.