Joga je pre všetkých. Veta, ktorá z úst inštruktorov jogy zaznieva pomerne často. A s pravidelnosťou sa vyskytuje aj v článkoch na webe a v časopisoch. Je to naozaj pravda? Je joga skutočne pre každého?
Dámy a všetky dievčatá, ktoré máte rady beh – opäť je to tu! Druhý ročník DM ženského behu odštartuje 28. septembra 2013, na bratislavskom námestí Eurovea.
Dnešným dňom otvára svoje brány všetkým nadšencom cvičenia nová škola aerobiku a iných foriem skupinových cvičení. MOVE academy pod vedením Lei Grančič je určená nielen inštruktorom, ale aj všetkým tým, ktorí milujú pohyb a chcú vedieť viac.
Idete do posilňovne, premietate si v hlave nasledujúci tréning a nemáte chuť. Bez ohľadu na to, ako dlho trénujete, určite sa z času na čas nevyhnete pocitu nižšej úrovne motivácie. Ako sa vyhnúť strate motivácie?
Viete si predstaviť, že ženy kedysi nemohli byť súčasťou bežeckých súťaží, maratónov, či Olympijských hier? Zdá sa vám to nepredstaviteľné?! Históriu dokázala prepísať práve ženská vytrvalosť.
Sedavé zamestnanie. Osud mnohých z nás. Jediný pohyb, ktorý počas pracovnej doby urobíme, je presun ku kopírke či návšteva vedľajšej kancelárie. Tí, ktorí pracujú manuálne, zasa rutinne vykonávajú určité úkony. Telo trpí. Výkonnosť sa znižuje. Svaly sú stuhnuté. Hlava začína bolieť. Chvíľami je únava až neznesiteľná. A pritom stačí tak málo, aby sme sa cítili fit aj v práci.
Môžete celé leto športovať a cvičiť s plným nasadením, môžete dôsledne vyberať zdravé potraviny, ktoré konzumujete v primeranom množstve a ideálnom čase, môžu sa dokonca pomerne rýchlo dostaviť viditeľné účinky a vy schudnete, spevní sa vám postava a rozžiaria oči. Paradoxne môžete mať problémy, ak sa rozhodnete leto tráviť na zdravom vzduchu.
Do školy autobusom. Na vyučovaní pohodlne v lavici. Na hodinách telesnej výchovy ospravedlnenka od rodičov. Po príchode domov učenie, sedenie za počítačom a sledovanie televízie. Na pohyb nezostáva chuť a ani čas. Šport jednoducho nepatrí medzi priority väčšiny mladých ľudí.
Regenerácia predstavuje znovuobnovenie stratenej energie po intenzívnom tréningu. Regeneračné procesy však netrvajú iba 48 hodín ako sa väčšinou chybne uvádza. Po 48 hodinách je síce telo pripravené na ďalšiu fyzickú aktivitu avšak nesmiete trénovať rovnakú svalovú partiu, ako v predchádzajúcom tréningu.