Bolesť svalov po tréningu sa nemusí prejaviť vôbec, ale môže sa objaviť až s určitým odstupom a trvať aj dva či tri dni, v extrémnych prípadoch aj päť. Ako sa bolesti čo najskôr zbaviť a urýchliť regeneráciu svalov?
Ak nájdete v živote, čo vás baví, choďte do toho. Nevadí, že po hlave. Možno sa nepodarí všetko hneď na prvý pokus, ale stojí to za tú skúsenosť. Spýtali sme sa našej redaktorky Adely Jasenovcovej, bývalej majiteľky fit štúdia, ako sa sen mení na skutočnosť a opačne.
K najobľúbenejšej forme kardia aj v dnešnej dobe patrí behanie. Kedy je najvhodnejšie kardio zaradiť, pred alebo po silovom tréningu? A čo je lepšie pri chudnutí a pri naberaní svalovej hmoty?
Rozlišujeme dva základné silové spôsoby cvičenia. Buď pomocou činiek a posilňovacích strojov alebo využitým cvičenia s vlastnou váhou. Obe cvičenia pomáhajú vybudovať silnejšie svaly, spevniť postavu a aj kosti a zlepšiť výdrž, no väčšina ľudí sa stále vyhýba cvičeniu s vlastnou váhou. Robia dobre?
Koniec leta sa bude niesť v pozitívnom duchu a super atmosfére. Kde? Chystá sa totiž CrossFitová súťaž ALL IN na Zlatých Pieskoch.
Stále z každej strany počúvame, že sa treba stravovať sezónne a lokálne. Čo môže byť sezónnejšie a lokálnejšie ako zelenina a ovocie z vlastnej záhrady, či kvetináča?
„Sport to the people“ – presne pod týmto mottom prebieha Športové leto na Slovensku. Na svoje si prídu nadšenci behu, cyklistiky aj triatlonu.
Ak ste aj vy podľahli joge, isto viete, že to nie je len cvičenie spojené so správnym dýchaním a meditáciou. Aby ste v nej stále napredovali a hlavne sa nezranili, je dobré vyhnúť sa najčastejším chybám.
Pri cvičení sa veľa ľuďom stáva, že sa dostanú do momentu, v ktorom sa ich záujem začne postupne strácať. Najčastejšou príčinou je stagnácia alebo zle nastavené ciele. Ako sa tomu vyhnúť?
Kto už zažil Spartan race vie, že trénovať na tieto nepredvídateľné sparťanské preteky je ťažké...ak teda nepoznáte tipy a triky priamo od zakladateľa.