Beh je fyzická aktivita, ktorá prináša mnoho benefitov pre telo aj dušu. Mnohí bežci ich však nemôžu čerpať naplno, pretože sa dopúšťajú viacerých chýb. A neplatí to len pre začiatočníkov. Akým chybám sa treba pri behu vyhnúť?
Chôdzu možno označiť za ten najprirodzenejší pohyb pre ľudské telo. Jeho hlavnou výhodou je, že sa ho naučíte vykonávať krátko po narodení a nepotrebujete žiadne drahé športové vybavenie. Taktiež ide o najlepší spôsob, ako so športom začať alebo sa vrátiť späť ku stratenej forme.
O cvičení a zhadzovaní hmotnosti po pôrode existuje veľa mýtov. Vybrali sme tie najfrekventovanejšie a pozreli sa na to, ktoré sú pravdivé a ktoré nie.
Každý, kto sa už niekedy pokúšal cvičením vylepšiť svoju postavu, či už schudnúť, vyformovať, spevniť..., vie, že je to beh na dlhú trať. Najmä ak chcete dosiahnuť dlhodobý efekt. Spočiatku ste namotivovaný, tešíte sa z každého tréningu, no postupne motivácia upadá a vám sa chce čoraz menej. Prečo je to tak?
Aj vy sa radi pochválite svojimi športovými úspechmi na internete? Potom si pozrite, ako urobiť dobrý záber aj bez profesionálneho fotografa.
Táto potravina patrí určite k veľmi známym, aj keď stále nie až tak obľúbeným potravinám. Ich jedinou nevýhodou však je ich nie najlepšia (aspoň pre mňa) chuť, ktorá sa však dá veľmi ľahko upraviť. Ak si ich príjem osvojíte aj vy, budete z nich už iba ťažiť.
Rýchlostnému tréningu by malo predchádzať objemové obdobie, ktoré je základom pre zvyšovanie rýchlosti.
Nie som Vivobarefoot začiatočník, a preto som šiel do tejto recenzie poznačený skúsenosťami z iných modelov tejto značky.
Pre bežca začiatočníka s kilami navyše je vhodné začať rýchlou chôdzou a postupne si vybudovať aeróbny základ.
Leto už akoby ani nebolo, rána sú čoraz chladnejšie a zima nám zalieza pod nechty. Nevadí, prikúrime. Horšie časy sa však blížia práve pre ľudí bez domova, ktorí každoročne prichádzajú kvôli chladu o život. Expert na otužovanie sa im rozhodol pomôcť.