Väčšina ľudí si spája veľkú silu s veľkými svalmi. Ak vám poviem, aby ste si predstavili najsilnejšieho muža planéty, čo vám napadne? Určite to bude chlap s obrovskými svalmi a nie stredne vypracovaný atleticky chlapík. Môže to byť síce pravda, ale aj nemusí. Ako to teda je?
Ak chcete dosiahnuť svoj cieľ, ktorým môže byť strata hmotnosti či účasť na bežeckej súťaži, je nevyhnutné tomu prispôsobiť aj denný príjem a zloženie sacharidov.
Aj keď sa chceme udržiavať vo forme, nie každému z nás vyhovuje pravidelná návšteva fitnescentra. Či už nám nie je príjemné cvičenie pred inými ľuďmi, nehodláme používať tamojšie stroje alebo chceme jednoducho ušetriť, domáci tréning určite je alternatívou.
Slovensko má ďalšieho majstra sveta. Roman Volák (40 r.) získal už svoj stý titul majstra sveta v karate.
Jeho oriešková chuť zabezpečuje všestranné využitie v mnohých kuchyniach sveta. Nájdete ho v podobe hladkého hummusu z Maroka, v španielskej polievke, či v korenistom indickom karí pokrme. Okrem toho, že je chutný, je aj zdravý.
Ak stále premýšľate nad tým, či je pre vás vhodnejší beh či džoging, v prvom rade by ste mali vedieť, v čom sa tieto dve aeróbne aktivity líšia. Potom si vyberiete správne!
Chodenie alebo behanie naboso je trendom. No len málokto vie, že bosí tréning je súčasťou komplexného tréningu tela, ktoré poskytuje ideálne zdravie a fyzickú kondíciu. V texte sa tiež dozviete, ako to súvisí so ženskou krásou aj detskými preliezkami.
„Dr. Michael Greger je človek s hlavou plnou informácií a so srdcom na správnom mieste! Túto knihu som si kúpil hneď po jej vydaní v angličtine a som nesmierne rád, že bude k dispozícii aj v češtine – vrelo Vám ju odporúčam! Bude to čítanie, ktoré mnohých poučí a niektorých asi šokuje,“ tvrdí známy výživový poradca MUDr. Igor Bukovský, PhD.
Najvhodnejším časom, kedy vie vaše telo využiť potenciál kvalitného jedla na 100%, je po tréningu. Aké sú teda najvhodnejšie jedlá po cvičení?
Ak k behu pridáte posilňovanie, zlepšíte svoj výkon, predídete bolesti a vytónujete svaly.