Svaly pod kontrolou, výrazné zlepšenie telesného jadra, silný zadok, mobilita v ramenách, vynikajúce koordinačné schopnosti... Tieto a mnohé iné výhody vám prinesie zaradenie obyčajnej stojky do tréningu.
Máte vo svojom okolí niekoho, kto už mesiace, či roky hovorí o tom, že by sa mal začať hýbať? Poradíme vám darčeky, ktorými ho motivujete slová zmeniť na realitu.
Kapusta, jogurt, kombucha a prezretý syr. Tieto kvasené potraviny majú špecifickú, prenikavú chuť, pre niekoho až príliš silnú, a preto radšej uprednostní chuťovo menej výrazné sacharidy. Benefity fermentovaných potravín sa však nedajú poprieť.
Nemáte radi behanie vo vetre? Určite nie ste sami. Vietor sa často považuje za veľmi nepriaznivý faktor pre beh. Nižšie však uvediem niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu vyťažiť aj počas veterných dní zo svojho tréningu maximum.
Ideálne podmienky na beh sa vyskytnú zriedka. Raz je zima, inokedy teplo, no práve tu platí to staré známe porekadlo: „Nie je zlé počasie, len zlé oblečenie“.
Pohánka je kvalitný zložený sacharid s nízkym GI, ktorý zdvíha glykémiu pozvoľna. Budete sa tak po nej cítiť dlhšie sýto. Obľúbite si jej nenáročnosť na prípravu, keďže sa nevarí. Ako bohatý zdroj rutínu zlepšuje pevnosť ciev a žíl, pomáha znižovať cholesterol , krvný tlak a je známa ako bojovník proti rakovine. Hokaido tekvica je bohatým zdrojom karotenoidov, ktoré sú protizápalové a pomáhajú chrániť kolagenové vlákna – výborná pomoc proti starnutiu :).
Kniha je najobľúbenejší darček. Ak potrebujete pomôcť s tipmi na knihy, ktoré sa týkajú zdravého životného štýlu a cvičenia, tu je náš zoznam zostavený v spolupráci s Panta Rhei. Viac o podobných knihách nájdete v našom spoločnom projekte Fitknihy.sk.
Ak si už unavený z ročnej viazanosti vo fitness centrách, sieť štúdií FIT UP! má pre teba príjemnú alternatívu. Od 4. októbra rozšírili ponuku svojich členstiev o 3 nové členstvá, medzi ktorými je aj 1 mesačné členstvo bez viazanosti.
Pri väčších deťoch prichádza do úvahy aj možnosť zapojiť do tréningu deti. Je to krásna spoločná aktivita, ktorá deťom umožní cítiť inú, aktívnu energiu v tele matky, čím aj cvičenie začnú od malička vnímať ako samozrejmosť patriacu k životu.
Podľa výsledkov štúdie, ktorá bola publikovaná v letných mesiacoch tohto roku, žijú bežci o 3 roky dlhšie ako tí, čo sa behu nevenujú.