Na beh po snehu by sme mali byť pripravení a vhodne vybavení.
Po náročnom intenzívnom tréningu je veľmi dôležité dať telu dostatok kvalitných živín, vďaka čomu si zabezpečí kvalitnú regeneráciu. Ktoré živiny je dôležité prijať, a ktorým je treba sa vyhýbať?
Je známe, že tekvica sa dá spracovať úplne celá, vrátane šupky aj semien. Tie majú okrem iných pozitív aj protizápalové účinky a chutia skvele, ak sa jemne opražia a ochutia podľa aktuálnej nálady.
Pozor, blížia sa Vianoce! Sviatky napchávania, vegetenia a priberania. Keďže nechceme dopustiť, aby ste sa po nich vrátili do práce tlstejšie o niekoľko kilogramov, ideme vás provokovať k výkonom. Ako? Farbami a výbornou súťažou.
Pravidelný pohyb je dôležitý počas každého ročného obdobia. Skúste prijať aspoň týždňovú výzvu, ako dve známe blogerky.
Blíži sa zima, veľa ľudí v chladnom počasí behať odmieta. Preto je dobré si pripomenúť jeden šport, ktorý výborne prospeje kondičke aj svalom a je ho možné robiť celoročne - nordic walking alebo severská chôdza.
Lúčnica je pojem na Slovensku aj vo svete. Vidieť ich vystúpenie je umelecký, vizuálny ale aj pohybový zážitok. Ako vlastne Lúčnica trénuje kondičku? Porozprávali sme sa o tom s pedagógom tanca Lúčnice, doktorom umenia Michalom Dudášom.
Pri pravidelnom a jednotvárnom behu sa môže stať, že sa v určitom bode „zaseknete“ a lepšie výsledky neprichádzajú.
„Ak chcete získať z rýchleho jedla čo najviac výživných látok, zjedzte ho v surovom stave. Nehovorím o mäsitom obede, ale o raw strave. Teda jedle, ktoré je upravované maximálne do 42 °C." vraví Henrieta Peškovičová v knihe ZDRAVÉ RÝCHLOVKY.
Už viac ľudí sa ma pýtalo, či je možné vytvoriť tréning súčasne na zlepšenie sily a rýchlosti alebo výdrže a zväčšenia svalovej hmoty. Odpoveď je, dá sa to, hoci má to aj nejaké nevýhody.