Pekné lýtka vyzerajú dobre v sukni aj v krátkych nohaviciach. Preto pri posilňovaní pozornosť na ne sústreďujú nielen tí, ktorí radi behajú.
Výrobcovia športovej obuvi sa neustále snažia o najrôznejšie inovácie, aby nositeľovi pri behu poskytli čo najväčšie pohodlie, oporu, tlmenie nárazov a predišli zraneniam, ktoré sú pri behu v nesprávnej obuvi tak časté. Značka adidas vytvorila bežeckú tenisku, ktorá je navrhnutá špeciálne pre tvar ženskej nohy. To však nie je jediná vec, ktorou sú výnimočné.
Použitie intervalov v tréningu predstavuje jednu z najlepších tréningových metód pri akejkoľvek športovej metóde. Výrazne sa pomocou neho trénuje tempo, vytrvalosť a aj rýchlosť, čo pomáha zlepšovať schopnosti športovcov počas rôznej intenzity zaťaženia. Okrem toho pripravuje telo na zmeny tempa a učí ho vyrovnávať sa s nimi.
Beh už dávno nie je iba individuálnym športom a všetci dobre vieme, že behať vo dvojici alebo v skupine je omnoho väčšia zábava!
Ak vykonávate silové cvičenie a chcete okrem zvýšenia svalovej hmoty a sily zvýšiť aj spaľovanie tukov, je veľmi vhodné zaradiť do tréningu aj aeróbne cvičenie. Kedy je však najlepšie aeróbne cvičenie zaradiť? Pred, po alebo mimo silového cvičenia?
Otázka správneho došľapu trápi mnohých bežcov. Je lepšie dopadať na pätu, alebo na prednú časť nohy? Rozlúsknuť túto dilemu nám pomohol tréner Marek Vojník.
Ak sa naučíte odpovedať na otázku, čo a kedy jesť po behu, môže vám to výrazne pomôcť pri regenerácií tela a doplnení spotrebovanej energie. V opačnom prípade hrozí vznik svalovej horúčky a bolesti.
V lete si veľa ľudí nájde jeden jednoduchý, z časti aj opodstatnený dôvod, prečo nebehať, resp. všeobecne nešportovať. Sú ním vysoké teploty. Je možnosť, ako sa s tým naučiť bojovať, treba však dodržovať určité zásady.